MEMLEKET PARTİSİ YESOB’U ZİYARET ETTİ « Yalova Şerit

SON DAKİKA

MEMLEKET PARTİSİ YESOB’U ZİYARET ETTİ

Bu haber 22 Ekim 2021 - 12:01 'de eklendi ve 69 views kez görüntülendi.

Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener ve parti yönetimi, Yalova Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (YESOB) ziyaret etti.

 

Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener, YESOB ziyareti sonrasında şu açıklamaları yer verdi;

“Memleket Partisi olarak her fırsatta halkımızla buluşuyor, Sivil Toplum Örgütleri ve Meslek Odalarını ziyaret ediyor. Sorunları ve çözüm yollarını konuşuyoruz.

Bu çerçevede Memleket Partisi olarak Yalova Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek Birlik Başkanı Hüseyin Çetin ve Birlik Yöneticileri ile esnafımızın sorunlarını ve sıkıntılarını konuştuk. Oldukça verimli geçen görüşme için Birlik Yöneticilerimize teşekkür ederim.

Normal zamanda bile Yalova’da esnaflık yapmak zordur. 4-5 ay çalışıp kazanılanla yılın geri kalanı idare edilmeye çalışılır. Ancak Pandemi ile bu zor işleyen çark iyice bozuldu. Özellikle geçtiğimiz yıl tam kapanma günleri ile ekonomik açıdan içeri giren esnafımız, her ne kadar bu yaz telafi etmeye çabalasa da hayat pahalılığı, maliyetlerin yükselmesi, dövizdeki sürekli yükselen grafikler nedeniyle umduğunu bulamadı. Pandemi günlerinde alınan destek kredilerinin geri ödemesi ve kış aylarındaki iş daralması ile birlikte şimdi kara kara zorlu kışı nasıl atlatacağını düşünüyor.

Ne iktidar ne de muhalefet esnafın halinden bihaber! Memleket Partisi olarak geçmişi geri alamayız ancak esnafımızın da geleceğini birlikte geri alacağız. Bu karanlık gidişe bir son vereceğiz.

Parti programımızda esnaf ve sanatkârımıza çok önemli yer verildi, yapılacaklar tek tek dile getirildi. Memleket Partisi iktidarında esnafımız kendisini yalnız çaresiz hissetmeyecek. Kalkınma planlarımızda esnaf ve sanatkârların hizmet, yan sanayi ve sanayi sektöründe istikrar ve üretim unsuru olduğunu vurgulayacağız. Esnaf ve sanatkârların iş kollarını ve faaliyet alanlarını yeniden düzenleyeceğiz. Devlet desteğiyle ucuz tesis ve işletme kredisi imkânları sağlayacağız. Meslek Liselerinde Kalfalık ve Çıraklık eğitimlerini etkin hale getirip, mezunlarına istihdam imkânları sağlayacağız. Teknoloji ve dijitalleşme başta olmak üzere ilgili tüm alanlarda danışmanlık ve eğitim olanakları sunacağız. Teknik ve mali desteklerle KOBİ olabilmelerini teşvik edeceğiz. Meslek Örgütlenmelerindeki tüm sorunları gidereceğiz. Sermayeye erişimdeki engelleri ve zorlukları aşmalarına öncülük edeceğiz. Büyük işletmelerle adil rekabet çerçevesinde işgücü ve istihdam kalitelerini geliştirmek amacıyla devlet desteği vereceğiz. Kredi garanti fonu uygulamalarını geliştirip, yaygınlaştıracağız.

Sigorta prim, vergi destekleriyle fazladan istihdam yaratmalarını teşvik edeceğiz. Esnaflara dair sosyal güvenlik sistemini yeni, düzenlemeler yapıp geliştirecek, esnafımızın omzundaki yükü hafifleteceğiz. Teşvikler getirip, bütçede oluşturulacak fon ve yatırımlarla esnafımızı küresel rekabet ortamında destekleyecek, yalnız bırakmayacağız. Sergi, tanıtım günleri, panayır ve fuarların ülke genelinde esnafımıza zarar vermek yerine destekler bir şekilde planlı bir şekilde yapılmasını, bu özel günlerin yurtdışında da tanıtılmasını hedefleyeceğiz.

Ücretin asgari kısmında vergi almayacağız. Vergisini düzenli ödeyen mükelleflerin vergi yasaları karşısında mağduriyetini kesinlikle gidereceğiz. KOBİ, esnaf ve çiftçimizin sırtındaki vergi yükünü azaltacak adil bir hale getireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.