İYİ Parti Termal İlçe Başkanı Ercan Sevinç, “Termal sahipsiz” « Yalova Şerit

SON DAKİKA

İYİ Parti Termal İlçe Başkanı Ercan Sevinç, “Termal sahipsiz”

Bu haber 25 Nisan 2022 - 12:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İyi Parti Termal İlçe Başkanı Ercan Sevinç, Termal İlçesinde yerel yönetimi eşleştirdi. Sevinç, “Termal İlçemiz Yalova’mızın turizmde lokomotifi olması gereken bir Merkez olması gerekirken, ne yazık ki 21 yıllık Ak Parti iktidarının hem genel hem de yerel yönetimleri dönemlerinde kaderine terkedilmiştir.” dedi.

 

Sevinç yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“4 dönemden beridir Belediyeyi yöneten idareciler Termal’imize gerekli yatırımları kazandıramamış ve ilçe halkımız yeterli hizmetleri bir türlü alamamıştır. Yeni yatırımlar olmasa da var olan tesisler ve hizmet kalitesi her geçen gün değer kaybetmeye devam etmektedir. Termal’de çarpık imar planlamaları ve uygulamaları çok çirkin görüntülerin oluşmasına neden olmaktadır. Ak Parti Yöneticileri bile yapılan bu yanlışlardan şikayet etmekte, ama ne yazık ki aynı yanlışları yapmaya devam etmektedirler. Belediye olarak alt yapı hizmetleri yeterli olmadığı halde gelişigüzel İmar planlamaları yapılmaktadır. Termal hakkettiği  değerini her geçen gün  kaybetmekte sınıfta kalmaktadır.

Doğa, Çevre ve Termal Suları ile tarihsel geçmişi olan bu ilçemiz yanlış tercihlerin ve yapılan hataların kurbanı olmuştur. Yalova İli deyince Termal, Termal deyince Turizm akla gelirken, şuan yalnızca sahipsiz bir konumdadır. Bu bölge Turizm Tahsis bölgesi ilan edilerek, Yalova’mızın  Dünyadaki Vitrini olabilir. Türkiye’mizin ve bölgenin vizyonuna uygun yatırımlarla Sağlık ve Doğa turizminin başkenti olabilir.

 

Termal Belediyesi sınırları içinde kalan Akköy’ümüz, İlçe merkez nüfusa oranla daha yoğun insanların yaşadığı bir yer olmasına rağmen, belediye hizmetlerinin hiçbirinden istifade edememektedir. Temizlik hizmetleri başta olmak üzere, alt yapı, kanalizasyon ve yol bakımları konusunda belediye hizmetlerinden mahrum bırakılmaktadır. İmar planlamasını Ak Partili  Termal Belediye Başkanının yaptığı, yeni açılan yerlere imar vererek, elde ettiği geliri ne yazık ki doğru ve hakkaniyetli bir şekilde yerinde kullanmamaktadır. Lüks Konut inşaatlarının ,her geçen gün mantar gibi bittiği bir yerde, yollar patates tarlası gibidir. Akköy halkı ve çocuklarının ihtiyacı olan park ve oyun alanları mevcut değildir. Akköy Belediye hizmetleri yönünden Termal belediye sınırları içinde olması sebebiyle, İl Özel idaresinden de altyapı hizmetleri açısından yeterli hizmetleri  alamamaktadır. Akköy geniş arazi şartlarına uygun olarak nüfusu her geçen gün hızla artmakta, yaz dönemi nufüsunun kat be kat fazlası yoğunluğa sahip olmaktadır.

Termal belediye sınırları içinde Akköy’ün alt tarafında bulunan Çiçekli Bahçelivler denen yapılaşmanın ve nufüs yoğunluğunun olduğu bölge ise tamamen yok sayılmaktadır. Altyapı bir kanalizasyon sistemi bile halen, foseptik sistemle devam etmektedir. Yolları halen toprak olup, kışın ve yağışlı zamanlarda yolların arasında büyük yarıklar oluşmaktadır. Alt yapı sistemi ve yağmur kanalları olmaması, kışın ulaşımın zor şartlarda gerçekleşmesine, araç sahiplerine  büyük mağduriyetler yaşatmaktadır. Lüks konutların mevcut olduğu, İmar izinlerinin Belediye tarafından verildiği ama ne yazık ki hiçbir belediye hizmetinden yararlanılmadığı, kenarda kalmış kaderine terkedilen biryer  olmuştur. Ne Belediye Ne de İl Özel İdare kendi sorumluluk alanlarında olmadığı beyan ederek burada yaşayan vatandaşlarımızı zor şartlarda yaşamaya mecbur bırakmaktadırlar. Yalova gibi, Turizm ile vitrin olması gereken bu yerler ne yazık ki halen daha gelişmeyen kenar mahalle durumuna sokulmaktadır. Buradan Sayın Belediye başkanını, İl Özel İdare Meclis Başkanını, Sayın Valimizi göreve çağırıyoruz. Bu bölgenin sorunlarına ve vatandaşlarımızın taleplerine kulak verin. Sesini duyun. Yalova Merkez’den ibaret değil. İYİ Parti iktidarında Termal İlçemiz hakettiği hizmetleri alacak değerini bulacak Termal Turizmde adından söz edilen Türkiye’mizin parlayan yıldızı olacaktır. Uluslararası alanda yerini alacaktır. Vatandaşlarımıza inanıyor ve güveniyoruz. Onlarda bizlere inansın ve güvensin. Her şey İyi olacak.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.