GEÇİM DÜNYASI ……. KARDEŞİM ÇALMA « Yalova Şerit

SON DAKİKA

GEÇİM DÜNYASI ……. KARDEŞİM ÇALMA

Bu haber 20 Ekim 2020 - 14:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

GEÇİM DÜNYASI

Ekrem EKMEKCİOĞLU

Ekmekcioglu11@hotmail.com

 

……. KARDEŞİM ÇALMA

 

Çalmayanlar, lütfen üzerinize alınmayınız

İŞÇİ kardeşim çalma, Hakkını da çaldırma !.

Çalıştığın işyerindeki her bir alet, edevat, cihaz, hammadde ve hatta zaman yalnızca patronun değil, ülkemizin de millî servetidir.  Ediniminde emek ve döviz harcandı.  Patronun sana hak ettiğin ücreti vermeye gayret ediyordur mutlaka.  Seni koruyan güzel yasalarımız da var.  Hukuk yolundan ayrılma.  Hakkını aramada da edilgen kalma, sonuna kadar mücadele et.  Kahrolona 19 virüsü seni derinden etkiledi, işsiz kaldın ama yılmadın, çünkü evde aş bekleyen evlad ü ayal  var.

MEMUR kardeşim çalma,

Memur olabilmek için bin bir zahmete girdin.  KPSS’ler, mülakatlar, adamını bulmalar,  atamalar vs.  Devletimizin olanakları dahilinde verdiği yardımlar, maaşlar, lojmanlar v.b. olanaklar.  Senin asli görevin makamının gerektirdiği halk hizmeti. Devlet demek hepimiz demek.  Hak etmeden, on yerden maaş alanlara özenme.  Onlar toplumun dışladığı dışlardır.

ESNAF kardeşim çalma.

Yüce dinimiz ölçüyü ve tartıyı adil yap.  Hakkından fazlasını alma, yerli ve yabancı arasında ayrım yapma, sattığın her mal veya  hizmetin bedelini belgelendir.  Vergini hakkıyla öde.  Sana tanınan haklarının da sonun değin takipçisi ol.   Bu kahrolona 19 virusu en çok seni vurdu.  Çektiğin sıkıntıları çok iyi biliyoruz.  Bu virus elbette belasını bulacak.  Sonunda inşallah her şey daha güzel olacak.

SANAYİCİ kardeşim çalma.

Sen bu ülkenin can damarısın.  Sen üretirsen, biz ayakta kalırız.  Ürettiğin her ürün bizim onurumuzdur.  Kalite, senin kutsalındır.  Vay canına bunu Türkler mi yapmış? Desinler.  O gurur sana yeter.

MUHASEBECİ kardeşim çalma.

Sen Ülkemizin hesabını tutuyorsun.  Bu anlamda geçimsel (ekonomik) tarihimizi yazıyorsun.  Hazırladığın raporlar, Ulusumuza, Devletimize ve geleceğimize ışık tutuyor.  Hesaplarını ve raporlarını doğru ve adil yap.  Alının sürekli açık olsun.  Arkası gelir.

AVUKAT kardeşim çalma.

Mülkün temeli adalettir.  Bunu en iyi sen bilirsin.  Haklıyı da haksızı da savunmak senin görevin.  Hukuktan çalmadığın sürece, sen hep haklısın.  Seni korona bile alt edemez.

MEDYACI kardeşim çalma.

Sen ki, kamunun gözüsün, kulağısın, sesisin.  Çalanların takipçisi, mazlumun kimsesisin.  Güçsüzün yanında, zalime çıksın sesin.  Yandaş, yalaka olma, toplumun direncisin.

SİYASETÇİ KARDEŞİM ÇALMA.

Seni vatandaş çok dürüst, çok çalışkan ve o görevi yapabilecek en yetkin kişi diye seçti.  O makama layık gördü.  Ne mutlu sana.  Senin görevin, oy verenlerin bu düşüncelerini boşa çıkarmamak.  Akşam başını yastığa koyduğunda huzurlu uyuyabiliyorsan sorun yok.  Çünkü “keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner”   İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın.  Balık baştan kokmasın.  Tuz da kokmasın.  O’ nun Bu’nun değil, Türk Ulusu’nun temsilcisi olman, torunlarına bırakacağın en kutsal mirastır.  ÇALMADI ve ÇALIŞTI ünvanını hak et.

VATANDAŞ kardeşim çalma.

Yaptığın her alışverişin belgesini iste.  Senin hakkının bittiği yerde, başkalarının hakkı başlar.  Hemşerilik, apartman ve komşuluk hakkını gözet.  Anne, baba ve akraba hakkını koru.  Yaşlılar, kadınlar ve çocuklar her daim kontrolünün altında olsun.  Sonuçta iş vatandaşta bitiyor.  Yani hepimizde.  İğne kendimize, çuvaldız başkasına.

MÜZİSYEN kardeşim sen çalabilirsin.

 

BİLGİ GÜÇ DEMEKTİR ama ÖNCE SAĞLIK.

 

 

 

Ekrem Ekmekcioğlu
Ekrem Ekmekcioğluekmekcioglu11@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.